SIDE-POWER® by Sleipner Motor - SRL80/185T-24V Retrattile
Per informazioni e ordini contattaci
Codice: SIDE-POWER SRL80/185T-24V
SRL80 Retrattile , 24V   80kg
di spinta Low profile
Item code: SRL80/185T-24V      EAN: 7070969016704
  • Contattaci
Thrust at 10.5V* (kg) 80
Thrust at 12V* (kg) 96
Typical boat size (ft · m) 35 - 48 · 10 - 15
Tunnel inner diameter (mm) 185
Propulsion Twin
Power at 10.5V* (kW · Hp) 4,4 · 6
For DC system (V) 24
Weight (kg) 31
Min. battery capacity (CCA**) 550
4 Locknut 4 1260
5 Anode 7 1190 A