SIDE-POWER® by Sleipner Motor - SRL100/185T-12V Retrattile
  1. Nautica
  2. Ancoraggio - Ormeggio - Manovre
  3. Eliche di manovra
  4. Eliche di manovra SIDE POWER
  5. SIDE POWER Eliche Retrattili
Per informazioni e ordini contattaci
Codice: SIDE-POWER SRL100/185T-12V
SRL100 Retrattile , 12V   100kg
di spinta Low profile
Item code: SRL100/185T-12V       EAN: 7070969016728
  • Dati tecnici
  • Dimensioni
  • Accessori
  • Documenti
  • Contattaci
Thrust at 10.5V* (kg) 100
Thrust at 12V* (kg) 116
Typical boat size (ft · m) 35 - 55 · 10 - 17
Tunnel inner diameter (mm) 185
Propulsion Twin
Power at 10.5V* (kW · Hp) 6,3 · 8,4
For DC system (V) 12
Weight (kg) 44
Min. battery capacity (CCA**) 750
Control system Digital (S-link)
Scarica documento
SIDE-POWER® by Sleipner Motor - Manuale SRV-SRL 80/100.pdf (4.58 MB)
MANUALI
SR serien - SRL
A (mm · in) 500 · 17.7
B (mm · in) 845 · 33.3
C (mm · in) Ø185 · 7.3
D (mm · in) 335 · 13.2
E min (mm · in) 359 · 14.1
F (mm · in) 234 · 9.2
G min. (mm · in) 352 · 13.6
G max. (mm · in) 185 · 7.3
# Description Product
1 Propeller 7 1261
2 Propeller drivepin 6 1241
3 Propeller washer 7 1181
4 Locknut 4 1260
5 Anode 7 1190 A