SIDE-POWER® by Sleipner Motor - SRV100/185T-24V Retrattile Verticale
Per informazioni e ordini contattaci
Codice: SIDE-POWER SRV100/185T-24V
SRV100 Retrattile Verticale, 24V 100kg
di spinta
Item code: SRV100/185T-24V     EAN: 7070969015851
  • Contattaci
Thrust at 21V* (kg) 100
Thrust at 24* (kg) 116
Typical boat size (ft · m) 35 - 55 · 10 - 17
Tunnel inner diameter (mm) 185
Propulsion Twin
Power at 21V* (kW · Hp) 6,3 · 8,4
For DC system (V) 24
Weight (kg) 44
Min. battery capacity (CCA**) 750
Control system Digital (S-link)
Scarica documento
SIDE-POWER® by Sleipner Motor - Manuale SRV-SRL 80/100.pdf (4.58 MB)
MANUALI
A (mm · in) 416 · 16.4
B (mm · in) 564 · 22.2
C (mm · in) Ø185 · 7.3
D (mm · in) 335 · 13.2
E (mm · in) 333 · 13.1
F (mm · in) 234 · 9.2
G(mm · in) 528 · 20.8
# Description Product
1 Propeller 7 1261
2 Propeller drivepin 6 1241
3 Propeller washer 7 1181
4 Locknut 4 1260
5 Anode 7 1190 A