SIDE-POWER® by Sleipner Motor - SRV130/250T-12V Retrattile Verticale
  1. Nautica
  2. Ancoraggio - Ormeggio - Manovre
  3. Eliche di manovra
  4. Eliche di manovra SIDE POWER
  5. SIDE POWER Eliche Retrattili
Per informazioni e ordini contattaci
Codice: SIDE-POWER SRV130/250T-12V
SRV130 Retrattile Verticale, 12V   130kg
di spinta
Item code: SRV130/250T-12V      EAN: 7070969016759
  • Dati tecnici
  • Dimensioni
  • Accessori
  • Documenti
  • Contattaci
Thrust at 10.5V* (kg) 100
Thrust at 12V* (kg) 116
Typical boat size (ft · m) 35 - 55 · 10 - 17
Tunnel inner diameter (mm) 185
Propulsion Twin
Power at 10.5V* (kW · Hp) 6,3 · 8,4
For DC system (V) 12
Weight (kg) 44
Min. battery capacity (CCA**) 750
Control system Digital (S-link)
Scarica documento
SIDE-POWER® by Sleipner Motor - Manuale SRV-SRL 130/170/210.pdf (5.54 MB)
MANUALI
SR serien - Measurement - Side Power
A (mm · in) 450· 17.7
B (mm · in) 564 · 22.2
C (mm · in) Ø185 · 7.3
D (mm · in) 335 · 13.2
E min (mm · in) 359 · 14.1
F (mm · in) 234 · 9.2
G (mm · in) 513 · 19.7
G (m.hyd-motor) 353 · 13.9
H (mm · in) 185 · 7.3
# Description Product
1 Propeller 7 1261
2 Propeller drivepin 6 1241
3 Propeller washer 7 1181
4 Locknut 4 1260
5 Anode 7 1190 A