SIDE-POWER® by Sleipner Motor - SR100/185T-24V Retrattile Verticale
  1. Nautica
  2. Ancoraggio - Ormeggio - Manovre
  3. Eliche di manovra
  4. Eliche di manovra SIDE POWER
  5. SIDE POWER Eliche Retrattili
Per informazioni e ordini contattaci
Codice: SIDE-POWER SR100/185T-24V
SR100 Retrattile Verticale, 24V   100kg
di spinta
Item code: SR100/185T-24V    EAN: 7070969003209
  • Dati tecnici
  • Dimensioni
  • Accessori
  • Documenti
  • Contattaci
Thrust at 21V* (kg) 100
Thrust at  24V* (kg) 116
Typical boat size (ft • m) 35 - 55 · 10 - 17
Tunnel inner diameter (mm) 185
Propulsion Twin
Power at 24V* (kW • Hp) 6,3 · 8,4
FOr DC system (V) 24
Weight (kg) 44
Min. battery capacity (CCA**V) 400
Control system Digital (S-Link)
Scarica documento
SIDE-POWER® by Sleipner Motor - Esploso   SRP 80 - SRP100.pdf (614.44 KB)
ESPLOSI
Scarica documento
SIDE-POWER® by Sleipner Motor - Manuale SRP 80 - SRP100.pdf (4.47 MB)
MANUALI
SR serien - measurements - thruster
A (mm · in) 335· 13.2
B (mm · in) 460 · 18.1
C (mm · in) 245 · 9,6
D (mm · in) 185 · 7.3
E min (mm · in) 745 · 29.3
F (mm · in) 450 · 17.7
G (mm · in) 218 · 8.6
H (mm · in) 92 · 3.6
# Description Product
1 Propeller 7 1261
2 Propeller drivepin 6 1241
3 Propeller washer 7 1181
4 Locknut 4 1260
5 Anode 7 1190 A